تمام شدن SFI..............

هورااااااااااااا امروز خیلی خوشحالم، نیشخند

امروز نتایج امتحان SFI رو زدند، بالاخره Kurs D رو هم تمام کردم. آخیش احساس راحتی و سبکی می کنم

برای اون دسته از دوستایی که نمی دونند توضیح  بدهم که SFI مخفف عبارت "Svenska För Invandrare" هست، یعنی "زبان سوئدی برای مهاجرین".

در این مورد بعدا مفصلا توضیح می دهم ولی یه توضیح کوتاه اینکه در کشور سوئد علیرغم اینکه نزدیک به 80 تا 90 درصد مردم زبان انگلیسی رو می فهمند و تعداد زیادیشون به انگلیسی تسلط کامل دارند، ولی روی زبان خودشون تعصب خاصی دارند و یکی از عواملی که باعث می شه شما رو در اجتماعشون بپذیرند اینه که به زبان سوئدی مسلط بشید.

به همین خاطر کلاسهای زبان سوئدی به صورت رایگان در تمامی Kommun ها (Kommun ارگانی شبیه شهرداری در ایران است) برگزار می شه، که اگر ویزای اقامت بلند مدت داشته باشید، می تونید به Kommun محل اقامت خودتون مراجعه  کنید و درخواست شرکت در کلاس رو بدهید، وقتی که SFI ظرفیت پذیرش شما رو داشته باشه یک نامه به آدرستون پست می شه و از شما جهت مصاحبه دعوت می شه که البته این هم بستگی به شرایط شهر محل اقامتتون داره، توی بعضی شهرها باید ماهها منتظر جای خالی بمونید و درخواست برای SFI  بالاست ولی بعضی شهرها به سرعت شما رو می پذیرند، پس اگر شرایط شرکت در کلاسها رو دارید (ویزای اقامت بلند مدت یا اجازه اقامت دائم در کشور سوئد) سریعتر اقدام کنید.

کلاسهای SFI در چهار سطح برگزار می شه که مدت زمان حضور شما در هر سطح بستگی به پیشرفت و پشتکار خودتون داره، من بعضی ها رو دیدم که دو سال توی SFI مونده بودند ولی من حدود 6 ماه و نیمه تمام کردم، بعضی ها هم که آشنایی اولیه به زبان سوئدی دارند خیلی زودتر تمام می کنند، مثلا 1 ماهه!!! همه چیز بستگی به خودتون داره.

تا جایی که من شنیدم، روال کلاسها از  Kommun  تا Kommun  دیگه متفاوته ولی معمولا کلاسها به صورت روزانه 3 الی 3.5 ساعته و 5 روز در هفته برگزار می شه.

باز هم در این مورد در پستهای بعدی بیشتر توضیح می دهم. 

 فعلا بای بای

 

/ 2 نظر / 42 بازدید
منم دیگه!!!

ممنون از اطلاعات کاملت، کمتر کسی این همه اطلاعات خوبو یک جا می ذاره. شاد و پیروز باشی :)

ستاره

سلام .میشه بگین موضوع skriva تون چی بود .معمولا در مورد چه موضوعاتی باید بنویسیم؟